Proč je nutno čistit studnu

Čištění studny - když se ve studni objevi zápach nebo nepříjemná příchuť vody, pak je na místě se zamyslet a neodkladně vyčistit studnu. Jestliže vodu permanentně používáte a najednou se s ní vyskytnou nějaké problémy, musíte zavolat odborníka na studny. Na znečištění studny má vliv spousta přirozených důvodů: do studny se dostává spodní nebo dešťová voda, spoje ve studni nejsou hermetické. Tyto základní faktory ovlivňují kvalitu studniční vody, a proto je nutné studnu vyčistit. Čištění studny je něco jako generální úklid domu - k udržení ideální čistoty se musí vynaložit značné úsilí. Ovšem zatímco úklid domu se dá provést vlastními silami, kvalitně vyčistit studnu zvládnou jen opravdovy profesionálové, kteří mají potřebné dovednosti, bohaté zkušenosti a speciální vybavení. Jen tak se podaří rychle a kvalitně odstranit všechny nečistoty, aniž by přitom došlo k poškození vodního díla.


Příčin zkalení vody, ale i úbytku jejího množství může být několik.

Hlavní důvody spočívají v:

  • akumulaci vápenných usazenin, různých bakterií a mechanických částic, které zamezují v vodě v postupu;
  • tvorbě prasklin ve šachtě studny;
  • posunutí betonových skruží, v důsledku čehož proniká do studny povrchová voda obsahující soli, nitráty a bakterie;
  • přítomnosti různých živočichů ve studni – tato zvířata uhynou a začnou se ve studni rozkládat (to může vyžadovat dodatečnou dezinfekci speciálními chemickými prostředky);
  • poničení nebo absenci jílového těsnění, které by zamezilo průsaku povrchových vod do studny.

Obdobně rozšířeným problémem vedoucím k nutnosti čištění studny, je snížení vodonosné vrstvy. Množství vody přitom podstatně klesá a během dne se nestíhá doplňovat. Tento problém lze vyřešit prohloubením studny o jednu až dvě skruže.

Pravidelné čištění vodního zdroje zajišťuje přísun čisté vody, vhodné k pití. Zkrátka vody, která je zdrojem života a zárukou zdraví.

Profesionální čištění studny je navíc skvělou možností:

  • jak se zbavit všech nečistot (listí, jílu, hmyzu, chemických příměsí apod.);
  • jak se vyhnout zanesení filtrů vodního díla;
  • jak zvýšit přítok vody;
  • jak předejít drahé opravě studny;
  • jak včas objevit a opravit praskliny mezi betonovými skružemi.

Když se do studny dostanou vedlejší elementy (listí, tráva, hmyz), které mají tendenci k zahnívání, zhoršuje se kvalita vody. Při tom se v ní rozmnožují bakterie, na stěnách se tvoří sliz a na dne jíl. Voda se pak stává k pití nevhodnou, ba dokonce až nebezpečnou. Této situaci můžete předejít pravidelným čištěním studny, které vám nabízejí odborníci z naší firmy.

ověřeno zákazníky seznam ověřeno zákazníky google