Profesionální čištění vrtů - čištění provádíme po celé ČR

Neudržovaný a nečištěný vrt ohrožuje vaše zdraví. Nashromážděné nečistoty se promění ve vrstvu kalů, která vám nejen kontaminuje vodu ale způsobuje i nasátí nečistot do čerpadla, které se potom rychle ničí. Dlouhodobě nečištěný vrt může vést ke snížení vydatnosti pramene, ba dokonce až ke zmizení vody. Pokud je individuální vrt jediným zdrojem vody pro váš dům, spočívá jeho čištění a údržba jen a pouze na vás. Jen náležitou péčí o vrt můžete své rodině zajistit čistou a zdraví neohrožující vodu. Při provozu vrtu je nejdůležitější pravidelná kontrola, přičemž je třeba kontrolovat jak stav samotného vrtu, tak i kvalitu vody.

Nezávazná poptávka

K čemu je to nutné?

Když zachytíte znečištění vrtu hned v samém počátku, vypořádáte se s čištěním mnohem snáz, než když se přísun vody přeruší v důsledku masivního zanesení vrtu.

Jak poznáte, že se vrt začíná znečišťovat?

Zjišťujete jste slabší tlak vody?
Shromažďuje se sediment na dně nádobí po odstátí?
Objevil se zápach, nebo se častěji zanáší filtr?

V takovém případě se musí podniknout kroky k prevenci úplného znečištění vrtu – vrt je nutno okamžitě vyčistit!

Kromě výše uvedených faktorů může voda vycházet z kohoutku spolu se vzduchem. Kohoutek přitom vydává podivné zvuky a voda stříká na všechny strany (v případě, že se ve vrtu nekontroluje úroveň vodní hladiny). Pokud se těmto závadám nevěnuje pozornost, může situace dospět až tak daleko, že vyčištění vrtu bude už zcela nemožné.

Naše firma je schopna nabídnout svým zákazníkům účinnou a šetrnou metodu čištění, při níž nedochází k ohrožení vrtu. Čištění vrtu naší metodou s profesionálním čerpadlem zhotoveným speciálně pro tenhle účel, již vyzkoušelo přes 1000 zákazníků, mezi nimi jak soukromé osoby, tak velké firmy. Nabízená metoda nezničí pozemek kolem vrtu ani další okolí. Nabízená metoda dokáže odsát ze dna veškeré usazeniny (vysrážené železo, mangan, jíl, písek, bakterie apod.).

Poprvé se čištění musí provést hned po vrtání, aby se vrt vyčistil od zbytků jílu, písku apod.

Pokud se spoléháte na instalované filtry, tak ty si nejspíš se zadaným úkolem neporadí hned v první fázi nebo budou stát spoustu peněz, ale stejně nedokážou zachytit drobné částice, které dělají vodu kalnou a tudíž nevhodnou k použití. Na toto čištění je zapotřebí poměrně hodně času, vše závisí na hloubce vašeho vrtu, na vnitřním průřezu a množství nečistot. Někdy čisticí proces zabere více než 5-8 hodin.

Pracovní postup při čištění vrtů

 1. Demontáž čerpadla z vrtu
 2. Vyčištění vrtu profesionálním čerpadlem, které je uzpůsobeno k vyčištění vrtu do hloubky maximálně 90 metrů a minimálního průměru 100 mm.
 3. Čerpadlo vytvoří na dně vrtu vířičem o frekvenci 2850 otáček za minutu velký proud, který rozvíří železo, písek, jíl apod. a větší nečistoty rozmělní na frakci 1 – 3 mm a hydraulika šetrně vytáhne všechno ven.
 4. Vyčištění pažení a perforace vrtu rotační tryskou. Profi myčka, která má tlak 180-250 bar, dokáže spláchnout veškeré usazeniny a vyčistit perforaci, kterou přitéká voda do vrtu. Po vyčištění perforace začne voda do vrtu přitékat rychleji.
 5. Spláchnuté zbytky usazenin se opět dočistí čerpadlem pro vyčištění vrtu.
 6. Dezinfekce vrtu Savem nebo chlornanem sodným pomocí tlakové myčky. Vrt dezinfikujeme odspodu nahoru. Necháme působit 20-30 minut. Po této dezinfekci zůstává celý vrt stoprocentně dezinfikovaný.
 7. Odčerpávání dezinfikované vody z vrtu, dokud největší pach chlóru nezmizí.
 8. Vyčištění čerpadla zákazníka tlakovou vodou od vysráženého železa a manganu, vápníku, bakterií, jílu apod. Po vyčištění čerpadla a trubek provést dezinfekci Savem nebo chlornanem sodným.
 9. Zapojení a zprovoznění čerpacího zařízení.
 10. Kontrola zapojení.

Oddálení čištění vrtu způsobuje nahromadění velkého množství nečistot do silné vrstvy!

Jak často se musí čistit vrt?

Všechno záleží na podloží, množství odebírané vody a zajištění vrtu. My doporučujeme provádět čištění vrtu vždy po 4-6 letech.

Nezávazná poptávka

Příčiny znečištění vrtu

Pojďme si vysvětlit příčiny znečištění vrtu. Dlužno poznamenat, že i kdyby vrt byl sebekvalitnější, dříve nebo později se stejně bude zanášet. Má to celou řadu důvodů. Toto jsou některé z nich:

 1. Tak například nepravidelný odběr vody. S tímto problémem se nejčastěji setkávají majitelé chat a chalup, kteří používají vrt jen v teplém ročním období. V zimním období vrt, přesněji řečeno jeho dno, zarůstá sedimentem vznikajícím z jílu, rzi, písku a dalšího přírodního odpadu. Právě z tohoto důvodu, když se odběr neprovádí nebo je jen minimální, dochází ke znečištění vrtu a zanesení perforace .
 2. Další poměrně častou příčinou je znečištění vrtu pocházející zvnějšku. Nečistota se dostává dovnitř ústím vrtu, perforací.
 3. Chyby, k nimž došlo při hloubení vrtu.

Možné chyby, k nimž dochází při hloubení vrtu

 • Jednou z nejčastějších chyb je, že se z vrtu získává voda s pískem. Důvodem může být chybně zvolený filtr (perforace), porušení hermetičnosti pažnicové kolony, poškození roury při osazení.
 • Další chybou je, jestliže získaná voda má červenavý nebo bělavý nádech. K tomu může dojít v důsledku chybné perforace roury (voda může přicházet z horní, více znečištěné vrstvy). Příčinou může být i nesprávné přerušení horního horizontu vody.
 • Nejnebezpečnější chybou je, když voda přestane přicházet z vrtu a čerpadlo nelze vytáhnout. Důvodem může být: použití plastových trubek pro pažnicovou kolonu – může je jednoduše zmáčknout; geologická zvláštnost terénu. Důvodem absence vody může být také špatné zpevnění stěn vrtu v kypré půdě. Jde totiž o to, že při hloubení vrtu je k proplachování potřeba přidávat speciální látky do proplachovací vody ke zpevnění půdy. Pokud se toto neprovede, vzniká riziko stlačení plastové pažnicové kolony.
 • Vydatnost vrtu se snižuje při chybném výběru perforace. Příčinou může být i nesprávné obsypání drobným štěrkem. Kvůli tomu se filtr zanáší pískem. Obsypání drobným štěrkem je nutné k vytvoření správného filtračního kónusu.
 • Může nastat ještě jeden problém, a to v případě, že čerpadlo k průtočnému čerpání a zjištění vydatnosti vrtu je umístěno do otevřené jámy. Může tak dojít k zasypání čerpadla zeminou a nebude možno ho vytáhnout.

Prevence

Odčerpání vody po vrtání. Dokonce i v případě permanentního používání vrtu se časem na jeho dně objeví sediment složený z mechanických příměsí. Ke změně kvality vody nedojde hned, ale po nějaké době ji určitě zpozorujete.

Spolu s kvalitou vody se navíc snižuje i vydatnost vrtu. Z toho jasně vyplývá, že preventivní čištění vrtu je nezbytné. Bez něj nemohou normálně fungovat ani čerpadla, ani systémy na úpravu vody.

Cena

Cena čištění vrtu závisí na mnoha faktorech:

 • Adresa, na níž bude probíhat čištění vrtu
 • Hloubka vrtu
 • Vnitřní průměr vrtu
 • Množství nečistot na dně
 • Dostupnost elektrického proudu (220, 380 V)

S dotazem na cenu čištění vrtu se na nás obraťte prostřednictvím formuláře níže. Na Váš e-mail Vám poté zašleme obchodní nabídku s cenou. Bude-li ke správnému stanovení ceny třeba upřesnit nějaké detaily, spojíme se s Vámi písemně nebo telefonicky. Promptně reagujeme na všechny dotazy našich klientů a co nejdříve odesíláme obchodní nabídku.

Po vyčištění vrtu jsme schopni nabídnout celou řadu komplexních služeb. Dále se na nás můžete obrátit ohledně výměny sacích košů, expanzní nádoby, čerpadla, dodání různých typů filtrů (sedimentační filtry, odstranění železa, manganu, dusičnanů, bakterií apod.). Správně byste si měli po 3-4 týdnech stálého čerpání vody nechat udělat rozbor. V případě nevyhovujících parametrů jsme schopni nabídnout Vám optimálně řešení a v případě zájmu ho realizovat.


Vždy se snažíme vše vysvětlit zákazníkům a nabídnout jim své služby a filtrační zařízení za výhodnou cenu. Váš problém vyřešíme! 
Neváhejte nás kontaktovat a my Vám fundovaně poradíme. Zpracování nezávazné cenové nabídky je zdarma!

Čištění vrtů provádíme po celé ČR

Prostějov, Přerov, Olomouc, Brno, Ostrava, Dětmarovice, Praha, Plzeň, Plasy, Karlovy Vary, České Budějovice, Česká Lípa, Pardubice, Liberec, Lovosice, Rožnov pod Radhoštěm, Kroměříž, Jihlava, Ústí nad Labem, Zlín a tak dále.

Nezávazná poptávka na vyčištění vrtu


Vnitřní průměr vrtu (cm)
Hloubka vrtu (m)
Materiál pláště vrtu
Vydatnost na 1x odčerpání (l)
Zásuvka 220V je od vrtu (m)
Zásuvka 400V (380V) je od vrtu (m)
Ve vrtu je čerpadlo s napětím 230V nebo 400V
Toto čerpadlo tlačí vodu v trubce (hadici)

Servis a montáž filtrů

Servis a montáž filtrů

Provádíme projektování a montáž systémů k úpravě vody na klíč, poskytujeme servisní služby pro filtry na úpravu pitné vody.

Prodej a instalace čerpací techniky

Prodej a instalace čerpací techniky

Pohodlné bydlení v rodinném domě závisí od mnoha faktorů a jedním z nich je dodávka vody.

Čištění vrtů

Čištění vrtů

Neudržovaný a nečištěný vrt ohrožuje vaše zdraví. Nashromážděné nečistoty se promění ve vrstvu kalů

Čištění studní

Čištění studní

Při běžném provozu studny se na jejím dně nevyhnutelně hromadí značné množství usazenin, nánosů a jílu.

Čištění vodojemů

Čištění vodojemů

Provádíme komplexní čištění nádrží a vodojemů, odstraňujeme různé druhy nečistot a usazenin.

Čištění bojlerů

Čištění bojlerů

Tam, kde není zavedeno centrální vytápění, používá hodně lidí běžný ohřívač vody označovaný zpravidla jako bojler.

ověřeno zákazníky seznam ověřeno zákazníky google